پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

در سال 1400، یکی از دغدغه های اساسی در مبحث نما کردن ساختمان، جدا شدن سنگ نما از ساختمان است. برای جلوگیری از این اتفاق از رولپلاک کردن سنگ نماها استفاده میکنند ضمن اینکه با رولپلاک کردن می توان از خسارات مالی و جانی که بخاطر ضعف مقاومت نمای ساختمان است، پیشگیری به عمل آورد به زبان دیگر استفاده از پیچ رولپلاک نمای ساختمان با طناب و یا داربست و ... به ایمنی نمای ساختمان ها کمک می کند.

برای رولپلاک کردن نمای ساختمان، از پیچ‌های مختلفی استفاده می‌شود که هرکدام بستگی به نوع و ضخامت سنگ و ملات ساختمان دارد. بهترین نوع پیچ که می توانیم برای محکم سازی نمای سنگی استفاده کنیم، پیچ های گالوانیزه هستند. این روکش‌ها از زنگ زدگی و خوردگی پیچ به مرور زمان جلوگیری می‌نماید. پیچ‌ها در سایزهای متفاوتی از جمله 5 سانتی، 6 سانتی و 7 سانتی می‌باشد که انتخاب آن بسته به نوع سنگ و موقعیت آن در نمای ساختمان متفاوت خواهد بود در ضمن این پیچ ها به راحتی در سنگ اسکوپ می شوند و در برابر شرایط جوی مقاوم هستند.

رولپلاک ها در اصل بست هایی هستند که بر روی دیوار نصب می شود.

از جمله مهمترین مراحل پیچ و رولپلاک نمای ساحتمان باید به موارد زیر اشاره نماییم:

  1. برداشتن سنگ های مشکل زا و معیوب و در کل پاکسازی محل

  2. برشکاری سنگ های نما

  3. دریل کاری و سوراخ کردن نما

  4. پیچ و رولپلاک سنگ نما و چسب زدن پشت سنگ

  5. رنگ کردن محل پیچ و دریل و بتونه کاری

نکات پیچ و رولپلاک ساحتمان روی سنگ نما

برای هر سنگ بسته یه جنس و اندازه آن، تعداد مشخصی پیچ و رولپلاک در نظر گرفته شده است و این ذهنیت را نداشته باشید که اگر تعداد بیشتری پیچ و رولپلاک بزنید پس سنگ نما محکم تر می شود این فرضیه کاملا اشتباست و نکته بعد را در نظر داشته باشید که درازتر بودن پیچ ها ربطی به استقامت سنگ نما ندارد.

نوع جنس سنگ، ضخامت و کیفیت سنگ ها از جمله مواردی هستند که در هنگام نصب سنگ نما باید بررسی شوند. برای اجرای کار با طناب به دو گروه ابزار نیاز است، یکی ابزار تخصصی کار در ارتفاع با طناب و دیگری ابزار و تجهیزات مناسب اجرای پیچ و رولپلاک سنگ نما.

چنانچه بدون توجه به این موارد، اقدام به نصب سنگ شود بعد از مدتی، نمای سنگی ساختمان با ریزش ها و سقوط مواجه می شود. در این موارد نیز نیاز است تا با استفاده از پیچ و رولپلاک سنگ نما آن را ترمیم کنید.

نکات مهم در اجرای نما با استفاده از این روش، عبارتند از:

  • انتخاب پیمان کار مناسب ۲- انتخاب پیچ مناسب ۳-  رعایت فاصله پیچ ها

پیچ رولپلاک نمای ساختمان با طناب

اجرای خدمات کار در ارتفاع از قبیل پیچ و رولپلاک نمای ساختمان به روش داربست زمانبر تر است و معمولا به دلیل هزینه نصب داربست گران تر از روش طناب است و هم چنین در اثر بستن داربست پیاده رو مسدود شده و افراد با مشکل مواجه میشوند.

با توجه به مهم بودن مسئله رولپلاک نما، شما نیاز دارید تا این خدمات را با قیمت کاملا مناسب به شرکتی مطمعن بسپارید. تک راپل اینجاست تا پیچ رولپلاک نما را با قیمتی مناسب برای شما انجام دهد.

پیچ و رولپلاک نما

با توجه به شرایط اب و هوای کشور و بارندگی و نفوذ اب به پشت سنگ نمای ساختمان و نیز عمر مفید ساختمان و ..... بهترین روش برای اطمینان خاطر شدن از افتادن سنگ نما، پیچ رولپلاک سنگ نمای ساختمان میباشد که شرکت تک راپل این کار را به بهترین نحو با توجه به تجریه و نمونه کار انجام میدهد،کلیه کارهای شرکت مستقیم توسط مدیریت بازرسی و بعد از صدور ضمانت نامه تحویل کارفرما داده میشود ، بازدید ها رایگان میباشد، کیفیت کار ما حاصل تجربه کاری ما میباشد،
با تشکر،مدیریت گروه تک راپل
09122016136

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

Image

پیچ و رولپلاک نما

Image